• Світлана Махонько

Tierra створила куртку революційного масштабу

Пост обновлен 4 июня 2020 г.

Deterra Jacket від Tierra - перша куртка на 100% виготовлена за сучасними біо-технологіями. Ерік Бломберг, керівник відділу розробки продукції шведського бренду верхнього одягу Tierra, розповів, що замість синтетичної тканини вони використали матеріали вироблені з квасолі, вовни, кукурудзи, TENCEL, бавовни та горіхів.



Модель вийшла настільки вдалою, що була відзначена високими міжнародними нагородами, отримала схвальну оцінку організаторів численних виставок еко-одягу, і привернула увагу провідних медіаресурсів.


За словами Еріка Бломберга ідея створити повноцінний еко-продукт не була випадковою. "Один наш колега кілька років тому захистив дисертацію присвячену темі створення синтетики на біологічній основі. Згодом ми провели обговорення, зробили висновки та запропонували ідеї щодо інтеграції біосинтетики у наші колекції. Ми вирішили кинути собі виклик зі створення максимально технологічно-прогресивного продукту, повністю виготовленого з біо-матеріалів.


Зовнішня тканина такої куртки сплетена з пряжі EVО - високоякісного поліаміду, виготовленого з олії касторових бобів. Ґудзики зроблені з горіхів корозо та пальми тагуа, а нитки TENCEL™Lyocell з деревної целюлози

"Зазвичай, якщо ви хочете навчитися будь-чому, необхідно читко визначити межі того, що ви хочете створити та дотримуватись первинного завдання. Як команда, що сфокусована на розвитку бренду та продукції, ми постійно прагнемо створювати нове. Навчатись та вдосконалюватись в усіх аспектах", - каже фахівець.


ВІДЕО: https://tierra.com/materials/deterra-bio-based-jacket/


Після того, як розробники вирішили, якого характеру має бути цей виріб та якими функціям має відповідати, постало питання щодо використання матеріалів лише на біологічній основі. "Стосовно деяких деталей, які усі ми сприймаємо як належне на будь-якому одязі, нам довелось серйозно поміркувати щодо їхнього застосування у цій моделі. Адже заміни із використанням біологічних матеріалів банально не було. Йдеться про кнопки замість замка-змійки чи липучок, та вузлики замість пластмасових шнурків", - згадує керівник відділу розробки.


"Важливим партнером цього проекту стала шведська FOV, що виготовляє тканину відповідно до сертифікації з матеріалу Fulgar’s EVO. Суттєву допомогу ми відчули з боку Baur-Bliesstoffe, що виготовляв спеціальну вовняну підкладку. Ми також вважаємо, що важливо мати гарні стосунки із виробниками одягу. Давно співпрацюємо із нашою угорською фабрикою, і там точно знають, що інколи ми хочемо просунути процес відповідального виробництва навіть далі, аніж інші бренди".


Куртка Deterra - символ того, наскільки сучасним може бути стійкий одяг. Звичайно ми можемо створювати більш легкі, довговічні, водостійкі та дешеві куртки, але тоді вони не будуть на 100% біо.


Непогані справи із ISPO та перемога у категорії Sustainable Innovation на Outdoor Awards, резонанс у пресі, дійсно зробили Tierra відомою. Нині з компанією зв’язуються невеликі виробництва з усього світу, які мають біо-напрацювання та прогресивні ідеї, які згодом можна втілювати.



Розробники кажуть, що продовжать використовувати синтетичні матеріали на біо-основі у своїх майбутніх колекціях: як на 100% так і частково. Приміром, для участі у Fashion Week (FW18) вони поєднали 30% синтетичних матеріалів на біологічній основі із матеріалом для підкладок, що використовують зазвичай. "Лише 30% продукту на біологічній основі, але ми вже зменшуємо видобуток олії. Методи створення матеріалів та їхня хімічна пропорційна складова так само важливі, коли йдеться про Sustainable", - каже Ерік Бломберг,

Тож компанія планує використовувати Deterra Jacket у якості основи, аби й надалі вдосконалюватись у створенні нових матеріалів та рішень. Заради прагнень зробити подібний одяг стійким для нас та нашої планети


ДЖЕРЕЛА:

https://tierra.com/materials/deterra-bio-based-jacket/ https://www.commonobjective.co/article/insider-series-how-tierra-made-a-revolutionary-jacket


Статті цього сайту не є рекламою. Інформація публікується з просвітницькою метою та є відображенням безмежної кількості світових ідей у сфері Sustainability.

Просмотров: 8Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

Sustainability UA

  • Pinterest - Белый круг
  • Instagram - Белый круг
  • Facebook

© 2020 Sustainability UA