• Світлана Махонько

Спіймати мікропластик: місія здійсненна

Пост обновлен 5 июня 2020 г.

Британські студенти, більш відомі як "Колектив шин" (#The Tire Collective), винайшли пристрій, що збиратиме крихітні часточки мікропластику утворені шинами вашого авто. Вони переконані, що продукт зношування шин є другим за величиною забруднювачем світового океану, адже ті труться щоразу, коли вам треба газувати, повернути, пригальмувати.


The Tire Collective наголошує: шини автотранспорту виявилися забруднювачем на який мало хто звертав увагу. Команда, яку очолили Хьюго Річардсон, Діпак Малля, Сіобхан Андерсон та Хансон Ченг, вже випробувала прототип пристрою у лабораторних умовах, піддавши шини тертю аналогічному з тим, що утворюється під час руху автомобіля. В результаті у «вловлювачі» негативних часточок опинилось 60 % мікропластика з шин.


Мікропластиком називають часточки пластика менші за 5 міліметрів. Відомо що первинний мікропластик утворюється під час зношування автомобільних шин та дорожнього покриття. Потрапляє до каналізації при пранні синтетичних тканин, від яких відшаровуються сотні тисяч токсичних мікроволокон.


Припускають що на кожних ста кілометрах їзди, з шин автомобіля, стирається близько 20 грамів мікропластика, який згодом змивається з доріг.


Встановлений на шині пристрій допомагає зменшити кількість шкідливих речовин в повітрі, та мінімізує ймовірність потрапляння пластика в океан


The Tire Collective - це міждисциплінарна команда інженерів та дизайнерів, які вивчають інноваційне проектування в Імперському коледжі та Королівському коледжі мистецтв у Лондоні.


Попри невеликий розмір, розробка The Tire Collective дуже перспективна. Британські експерти з аналізу викидів прогнозують, що забрудненість від шин може бути у 1000 разів більш небезпечною, ніж вихлопні гази автомобілів. Саме тому за проектом «Команди шин» спостерігають з неприхованою цікавістю.


Експериментальний пристрій кріпиться на поворотному кулаці, у безпосередній близькості до місця де шина стикатиметься з дорогою. Порадившись з Imperial Department of Aeronautics, команда визначила цю позицію, аби скористатися перевагами повітряних потоків навколо колеса, що обертається.


Крихітні часточки збираються у спеціальному зйомному контейнері. Після чого мікропластик оброблятиметься і може бути використаний повторно, утворюючи замкнений цикл.


В майбутньому The Tire Collective сподівається вдосконалити свій винахід та зробити його доступним на ринку. А мікропластик, який пристрій буде збирати, пропонують використовувати у 3D-друці, створенні звукоізоляційних матеріалів та фарбників.


Джерела:https://www.thetyrecollective.com/

https://www.designboom.com/technology/device-captures-harmful-microplastic-particles-tyres-05-19-2020/ Фото/відео/дизайн - The Tire Collective


Статті цього сайту не є рекламою. Інформація публікується з просвітницькою метою та є відображенням безмежної кількості світових ідей у сфері Sustainability.


Просмотров: 18Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все