• Світлана Махонько

♻️ ПІДСУМКИ ПЕРШОГО ТИЖНЯ

Пост обновлен 31 окт. 2020 г.

Перший тиждень грантового проекту #«Zero Waste FashionUA: Національні традиції українського крою – крок у майбутнє!» був насичений цікавими подіями та зустрічами! #ЗаПідримкиУКФДОВІДКА:

Розроблені колекції будуть складись з 6 предметів одягу. А створені (відшиті) власні дизайнерський вироби, один повний лук, стануть «візитівками» капсульних колекцій.


Для відшиву колекції цчасниці використовують екологічні, натуральні матеріали вітчизняного виробника, що лягають в сучасне розуміння усвідомленого споживання.


НАЙГОЛОВНІШІ ПОДІЇ ПЕРШОГО ТИЖНЯ

На базі #TailorsSchool дев'ять креативних дівчат, які мріють створити власну fashion-історію, вчаться шити і кроїти з нуля, зустрічаються з цікавими спікерами та менторами, дізнаються багато нового та цікавого!


На екскурсії до шоу-руму тканин.


Під час яскравої та інформативної екскурсії до шоу-руму тканин Tkanynka.com, дівчата мали можливість власноруч відчути фактуру різних матеріалів.Протягом першого тижня, юні творчі індивідуальності познайомились з амбасадоркою проєкту Христею Патик - засновницею бренду живого одягу ЗЕРНО та ініціаторкою створення просвітницької пласформи ЗЕРНО для свідомих людей.Слухали і ставили актуальні питання дизайнерці та зірковій менторці проєкту Лілії Братусь Lili Bratus Fashion Space Space;


Спільне фото


Разом зі стилістом Кирилом Савченком учасниці аналізували переваги та недоліки своїх, поки що відтворених лише на рівні технічних ескізів, майбутіх капсульних колекцій.


Стиліст, режисер-постановник показів брендів-учасників Українських Тижнів Моди, член жури Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів New Fashion Zone, міджмейкер, викладач та стиліст глянцевих журналів JOY, Pink, XXL, Glory, Women - він не лише перетворив лекцію на майстерклас-практикум, а й допоміг порадами кожній з дівчат, аби вони могли удосконалити задуманеНаші учасниці зустрілись із Вікторією Макаревич - засновницею українського бренду одягу для мам AMA, який переробляє відходи свого виробництва на 100%.


В онлайн форматі поспілкувалися із Лілією Дерман - завідувачкою кафедри дизайну та реклами НПУ ім. М. П. Драгоманова. Яка багато років поспіль навчає студентів екологічної моди та її основних принципів. Оскільки fashion-індустрія займає 2-ге місце по забрудненню екології,


Лілія переконана. що одне з головних завдань підприємців - це раціональне використання матеріалів (безвідходне виробництво). Лілія Дерман розповіла про проблему Green Washing, коли бренди продуктів харчування і одягу під маркою «Еко» продають зовсім не екологічні товари. Лектор підказала дівчатам, як визначити підробки.


Разом з Nataliia Havrusenko - sustainable fashion expert, дизайнером одягу, викладачем авторських курсів та майстер-класів зі створення та переробки одягу, жівчата досліджували текстуру матеріалів під сучасним мікроскопом.


Це було перше в житті дівчат лабораторне заняття з матеріалознавства. Ми говорили про натуральні та ненатуральні волокна, їхні властивості та переваги.


Підлітки вперше побачили і пощупали первинну сировину бавовни, льону і вовни, розглянули під мікроскопом переплетення волокон тканини.


А ще, в рамках навчальної програми учасниці дізналися про досвід українських та мирових #sustainablity дизайнерів та брендів. Таких як Ksenia Schnaider та «Mud Jeans».Тема другого життя джинсів популярна дуже давно. Ми розглянули різницю між лінійним і круговим підходом у використанні одягу. А варіанти переробки та ремонту були представлені на прикладі вищезазначених всесвітньовідомих брендів.


Щоранку проект починався з міні презентацій (запозичених пізнавальних роликів) на тему стійкості в споживанні. Ми говорили про причини глобального потепління, надлишку пластика.Пластику ми присвятили кілька презентацій, тому що у дівчат було багато питань! Як отримують пластик? Яке маркування і як його зрозуміти? Як пластик переробляють? Чим він шкідливий? Як з нього отримати тканину? Найбільше їх здивував ролик про переробку старих пластикових пляшок в тканину для світшотів. А ще ми говорили про фаст фешн і лонг фешн. І чому стійкість тримається на трьох поняттях: планета, людина і прибуток.Ви коли-небуть рахували скільки пластикових стаканів за день/рік/місяць витрачаєте? А розкладатимуться вони сторіччями. Тож тепер наші дівчата точно знають чим замінити тисячі одноразових «друзів», завдяки зустрічі з Daria Konovalova, представницею бренду стійкого споживання kulbaba.ua. Це невеличка крамниця, що вболіває за екологію і пропонує одноразовій, багаторазову альтернативу. Для учасниць 𝗭𝗲𝗿𝗼 𝗪𝗮𝘀𝘁𝗲 𝗙𝗮𝘀𝗵𝗶𝗼𝗻𝗨𝗔.така зустріч - унікальна можливість отримати максимум корисної інформації і стати відповідальними споживачами.

Найцікавішим для дівчат стала практика крою та роботи з машинками. На цьому тижні ми почали розбирати фасони zero waste з прямокутників для спідниць і сорочок. Штани, сукні та сумки ще попереду!

Перед тим як кроїти, ми розібрали принципи складання правильного гардеробу на основі капсули. Дуже важливо, щоб кожна річ поєднувалася з декількома іншими і не була випадковою. Учасниці проекту продумали і намалювали кожна свою капсульну колекцію для літа та обрали один образ, який відіш'ють самостійно та представлять у фіналі! І це все лише початок!


Попереду ще цілий тиждень і купа нових зустрічей, досягнень та вражень!

Більше інформації про перебіг подій:Соціальний проект «ШАНС у подарунок»


Проект відбувається за підтримки Український культурний фонд

Організатор: Школа кравецької майстерності та дизайну «Tailors Sсhool»

Стратегічний партнер: Платформа NFZ (Конкурс молодих дизайнерів New Fashion Zone)

Амбасадор: засновниця бренду живого одягу ЗЕРНО Христя Патик


Контакти: (095)137-44-22 (telegram, viber, whatsapp). Координатор: (095) 356 80 44

Локація: м.Київ, вул. Ярославів Вал, 26-Б, оф.


Колектив Ирина Петренко Антонина Баранова (Antonina Baranova) Елена Исакова Александра Тараненко Ольга Михайлюк Liliya Kilderova Марина Фриз Світлана Махонько Oleg Pol


Інформація публікується з просвітницькою метою та є відображенням безмежної кількості світових ідей у сфері Sustainability.

Просмотров: 239Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

Sustainability UA

  • Pinterest - Белый круг
  • Instagram - Белый круг
  • Facebook

© 2020 Sustainability UA