• Світлана Махонько

Нова текстильна економіка

#EllenMacarthurFoundation – благодійний фонд, метою якого є прискорення переходу економіки до відновлювальної (циркулярної). За 10 років фонд став лідером світової думки, пропагуючи ідею циркулярної економіки у впливових бізнесових та наукових колах.

Засновницею EllenMacarthurFoundation стала неперевершена яхтсменка Елен Макартур, відома під псевдонімом «та що біжить по хвилях».


Фондом Ellen Macarthur розроблений проект «Make Fashion Circular», який стимулює співпрацю між лідерами галузі та іншими ключовими зацікавленими особами для створення нової текстильної економіки.


Його мета - робити одяг з безпечних і відновлюваних матеріалів, створювати нові бізнес-моделі, які зможуть розширити використання одягу (вживаний одяг перетворюватиметься на новий). Ця нова текстильна циркулярна економіка принесе користь не лише бізнесу, а й суспільству та навколишньому середовищу.

Циркулярна економіка базується на принципах такого споживання продуктів та матеріалів при якому мінімізуються відходи та забруднення, що слугує відновленню природних ресурсів і зменшенню негативного людського впливу.

В травні 2017 року у межах Саміту моди в Копенгагені був представлений проект «Make Fashion Circular». Рік по тому, на Саміті моди, ініціатива «Circular Fibres» оголосила про другий етап «Make Fashion Circular».

Аби процвітати, а не просто виживати, індустрії моди необхідно кардинально змінити дизайн своєї бізнес моделі. Переходячи до циркулярної системи, промисловість може відкрити величезні економічні можливості.


У 2017 році була опублікована доповідь фонду Ellen Macarthur «A new textiles economy: Redesigning fashion's future» («Нова текстильна економіка: переосмислення майбутнього моди»). У звіті пропонуються концепції, узгоджені з принципами циркулярної економіки, при яких одяг, тканина і волокна "повертаються" в економіку після використання і ніколи не стають відходами.


Матеріал підготувала Nataliia Havrusenko


ДЖЕРЕЛА: https://www.ellenmacarthurfoundation.org https://www.ellenmacarthurfoundation.org/our-work/activities/make-fashion-circular https://www.ellenmacarthurfoundation.org/publications/a-new-textiles-economy-redesigning-fashions-future


Статті цього сайту не є рекламою. Інформація публікується з просвітницькою метою та є відображенням безмежної кількості світових ідей у сфері Sustainability.

Просмотров: 10Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все