• Світлана Махонько

"Зелений птах" змінює звички

Засновниця проєкту "Зелений птах" киянка #Вікторія Норенко перетворює використані паперові стаканчики з-під соку, пакети з-під молока та картонні коробки, на стильні альбоми та блокноти.

Ідеєю переробки вона захопилася понад 5 років тому, коли працювала фінансовим директором однієї з заготовельних мереж. Там Вікторія вперше стикнулася з катастрофічною проблемою сміття. Адже до того була класичним споживачем, який бере пакетик непотребу, викидає в контейнер, а решта його не обходить.Усвідомивши невідворотність глобальної проблеми, внаслідок негативного ставлення до навколишнього середовища, Вікторія змінила спеціалізацію та розробила концепцію власного екопроєкту «Зелений птах».


Нині жінка орендує лічені квадратні метри на території Київського мотоциклетного заводу. Більше надто дорого, хоч сировина у вигляді використаних стаканчиків, тетрапаків і різноманітних пакетів надходить чи не щодня.

Щороку, завдяки цьому українському проєкту, на переробку відправляється близько 50 тис. кілограмів комбінованої упаковки. І такої сировини хоч греблю гати.

Плани у Вікторії амбітні. Вона хоче розширити асортимент продукції і виробляти з непотребу багаторазові конверти для кур’єрських служб.


За її особистими спостереженнями нині українці більш усвідомлено споживають, і все частіше самі привозять вторсировину або надсилають стаканчики та тетрапак поштою.


Аби виготовити один довговічний блокнот треба переробити понад 400 стаканчиків. Лише у Києві щодня використовують близько 3 млн шт. подібної тари. До проєкту вже долучилося чимало столичних кав’ярень. Під використані стаканчики тут облаштували ємність, яку прозвали «люлька Мамая». Кажуть у таку трубу вміщується до 100 стаканчиків різного об’єму.


«Люлька Мамая» - це вузька стійка, куди викидають використані стаканчики. Там вони компактно "лягають" один в одний, і півтисячі закладів України вже їх встановили. Це дозволяє зменшити сміттєве навантаження у 4 рази. Економить витрати на вивіз сміття та дисциплінує кав’ярні віддавати сміття на переробку.

Окрім стаканчиків з під кави, засміченість відбувається й за рахунок надвикористання тетрапак-пакування з-під соку чи молока, тари з-під поп-корну й обгорток морозива. Зазвичай все це, замість переробки, потрапляє на звалище. А завдяки екопроєкту сировина опиняється на комбінатах, де відділяють поліетилен та фольгу від паперу. Той в рулонах повертається, ріжеться, а з аркушів різної щільності виготовляють канцелярську паперову продукцію, зокрема, брендовану на замовлення.

Зошити, щоденники та альбоми для малювання. Асортимент продукції з переробленої тари різноманітний, хоч сам процес далеко не простий. Вікторії знадобилось обійти чимало друкарень. Нині в одній роблять обкладинку, в іншій сторінки, на третій усе зшивається. В усьому своя специфіка і зосередити процес в одних руках поки не вдається.

Джерело http://zeleniyptah.com.ua/


Статті цього сайту не є рекламою. Інформація публікується з просвітницькою метою та є відображенням безмежної кількості світових ідей у сфері Sustainability.


Просмотров: 32Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все