• Світлана Махонько

Екологічно. Красиво. Практично

Це один з населених пунктів сільського типу у Данії. #Дбати про екологію архітектури у цій країні вважається нормою. Невдовзі країна збудує перше ЕКОпоселення з повторно використаних матеріалів: бетону, дерева та скла. Під будівництво інноваційного проєкту у Копенгагені відвели ділянку площею 35 000 кв. метрів.


У Данії, збудують еко-поселення із перероблених матеріалів. Воно отримало назву UN17 Village. Примітно і те, що будівлі використовуватимуть лише геотермальну та сонячну енергію.

UN17 Village позиціонують як перший будівельний проєкт у світі, що відповідатиме усім «17 цілям сталого розвитку» – програмі ухваленій на саміті ООН 2015 року. Архітектори сподіваються, що модель цього ЕКОпоселення стане прикладом для наслідування.

Конкурс на проєктування UN17 Village, житлової забудови що складатиметься з 400 надсучасних будинків, виграли архітектурні студії Lendager Group та Årstiderne Arkitekte.


Новітні споруди зведуть у районі Ерестад, на південь від датської столиці Копенгаген.

Передбачається, що подібними публічними просторами користуватимуться не лише жителі будинків, але й усі мешканці району Ерестад. Згідно задуму це має нівелювати соціальну нерівність.Кожен модуль ЕКОбудинку матиме озеленений дах та колектор для дощової води, який зможе збирати півтора мільйони літрів на рік. В них будуть конференц-центр, ресторан, теплиці та заклади для фуд-шерингу. Останні мають заохочувати данців вирощувати власні продукти та ділитися їхнім надлишком замість того, аби викидати.


"Втіливши задум з UN17 Village ми хочемо явити світу не лише унікальну споруду з перероблених матеріалів, але й показати, яким має бути увідомлений спосіб життя. Ми демонструємо весь життєвий цикл ЕКОбудівлі: від використання перероблених матеріалів до здового та якісного життя", - переконаний Андерс Лендагер, засновник Lendager Group.


Джерело:https://www.dezeen.com/2018/12/10/un17-village-eco-housing-copenhagen-lendager-group-arstiderne-arkitekter/


Статті цього сайту не є рекламою. Інформація публікується з просвітницькою метою та є відображенням безмежної кількості світових ідей у сфері Sustainability.


Просмотров: 50Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все